Programy współpracy

Sukces SK 2 Gliwice w grze miejskiej podczas Zlotu Chorągwi Śląskiej       W dniach 24 – 25.02.2018 r. odbyły się uroczystości zawierzenia harcerzy ZHP, ZHR oraz Skautów Europy pod opiekę Matki Boskiej Piekarskiej. Wydarzenie wpisało się w obchody 100-lecia założenia ZHP. Połączone zostało także z wprowadzeniem relikwii błogosławionego Wincentego Stefana Frelichowskiego – patrona polskich harcerzy do Sanktuarium Piekarskiego.
       W sobotę 24.02 zastęp Wędrowniczek wraz z phm. Kasią, phm. Joasią, pwd. Anią oraz dh. Wojtkiem, stawił się w Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej. Z radością byliśmy świadkami powierzenia się w opiekę Matce Bożej innych organizacji. Radość tym większa, że dwa tygodnie wcześniej Skauci Króla uczynili to sam w Niepolanowie.
W zimowej aurze podjęliśmy się także uczestnictwa w grze miejskiej. Po ciepłym posiłku i odprawie patrolowych, harcerze i skauci ruszyli do wypełniania zadań. Gra polegała na odnalezieniu na wyznaczonej trasie specjalnych kodów QR, które po zeskanowaniu pokazywały pytanie do krzyżówki lub podawały nazwisko osoby związanej z harcerstwem ziemi śląskiej. Łącznie do odnalezienia były 32 kody.
      Mimo mrozu i zacinającego co chwila śniegu, dzielne Wierne Wilczyce szukały kodów, rozwiązywały zadania, a także sprawdziły się w nadawaniu wiadomości przez radio (przy okazji obsługa punktu dowiedziała się, że musi doładować baterie).
Niestety, mimo intensywnych poszukiwań, nie wszystkie kody zostały odnalezione. Jako, że Skaut Króla jest dzielny, Wilczyce, po burzliwej dyskusji i konieczności zmierzenia się z konsekwencjami (odjęciem punktów za ujawnienie pytania), podeszły po brakujące pytania do organizatorów.
      We wspaniałych humorach wracaliśmy do domu, po drodze zatrzymując się na posiłku. Przyjęci w gościnnych progach przez dh. Elę, zajadaliśmy pizzę w towarzystwie szynszyli.
W ogłoszonych na funpage'u Choragwi Śląskiej wynikach zastęp Wędrowniczek, Wierne Wilczyce, zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej (Harcerze Starsi). 
Gratulujemy.

Komentarze