Programy współpracy

99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości          Zbliża się 11 listopada - w tym roku tego dnia świętujemy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten dar został nam dany i zadany, dlatego warto ten dzień, ale nie tylko ten - wykorzystać na pogłębioną refleksję, modlitwę, udział w uroczystościach związanych z upamiętnieniem ważnych dat w historii naszego narodu. A było ich przecież niemało...
        Zapraszamy Was - druhny i druhowie do podzielenia siętym w jaki sposób przeżyliście Święto Nipedległości w tym roku. Zróbcie zdjęcie (lub kilka - szukajcie ciekawych ujęć) ze świętowania z rodziną lub z przyjaciółmi. Niech na tych zdjęciach nie zabraknie barw biało-czerwonych. I wyślijcie je do wieczora sobotniego na maila: skaucikrolablog@gmail.com Wysłane przez Was zdjęcia udostępnimy 12 listopada na naszym blogu.
     A teraz trochę zamyślenia. Miłość do Ojczyzny - jak podkreśla Ojciec Święty - wiąże się z odpowiedzialnością za jej losy i często wiele kosztuje. W czasie stanu wojennego w 1983 r. Ojciec Święty stanął na Jasnej Górze i podczas Apelu Jasnogórskiego analizował słowo "czuwam". Wówczas powiedział: "Czuwam - to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje. To imię nas wszystkich kosztuje. 

Zapraszamy do słuchania i śpiewania pieśni patriotycznych:

1. Tych do 1939 roku 

2. Po 1939 roku

3. Pieśni o żolnierzach niezłomnych

Komentarze