Programy współpracy

Warsztat Obrzędowość i Musztra w Gliwicach (2-4.02.2018)       W dniach 2-4 lutego 2018 roku w Gliwicach odbył się Warsztat Obrzędowość i Musztra.
Uczestniczyli w nim instruktorzy ze szczepów SK2 i SK4 w Gliwicach oraz ze szczepu na próbie przy wspólnocie W Drodze ze Świerklańca. Warsztat prowadził dh Tomasz G.
Podczas krótkich wykładów uczestnicy zapoznali się z regulaminem, podstawowymi pojęciami oraz elementami obrzędowości skautowej (wykorzystywanymi w trakcie zbiórki, ogniska i obozu). 
Najwięcej czasu przeznaczono na ćwiczenia i zajęcia praktyczne.
Każdy musiał przećwiczyć prowadzenie musztry stosując odpowiednie komendy. Po trzech dniach uczestnicy opanowali nawet najbardziej tajemnicze komendy jak „Szereg w lewo front”.
Z zajęć praktycznych dotyczących obrzędowości, każdy z uczestników musiał samodzielnie wykonać swoją laskę skautową - począwszy od znalezienia odpowiedniego materiału, poprzez jego obróbkę, po ostateczne wykonanie zdobienia. Dzięki temu można było przejść kolejny stopień zaawansowania, czyli musztrę z laskami, co było zdecydowanie bardziej skomplikowanym zadaniem.
Przeszkoleni instruktorzy wrócili do domów gotowi do dalszego działania i bogatsi o nowe umiejętności.
Czuwaj!


Komentarze