Programy współpracy

Obóz letni nad morzem - SK 8 w Dąbkach 2019          Wsłuchani w szum morza i słowo Pana Boga skauci ze szczepu nr 8 w Mszanie spędzili tydzień na obozie w nadmorskich Dąbkach. Od 30.06. do 06.07.2019 r. swoją przygodę z Panem Bogiem, drugim człowiekiem i naturą przeżywało blisko 50 skautów i kilkunastu instruktorów. Tematem przewodnim tegorocznego obozu był cytat z Ewangelii wg św. Jana „Na początku było słowo...” i wokół niego skupiało się życie obozowe.
        Choć pogoda nie była najlepsza, skauci nie próżnowali. Każdy dzień rozpoczynali od porannej zaprawy i śniadania. Później niemal każdą chwilę mieli wypełnioną przez swoich instruktorów. Spotykali się na studium biblijnym i zajęciach skautowych. Istotnym punktem każdego dnia była Eucharystia i wspólna modlitwa. Dużą popularnością cieszyła się poczta obozowa. Każdy ze skautów, który chciał zdobyć sprawność obozową miał za zadanie napisanie listu do kogoś z obozu. Sądząc po ilości rozdanych listów, można z całym przekonaniem powiedzieć, że nikt nie ogrniczył się do jednego. Tak, jak na obozach w innych szczepach również w Dąbkach zorganizowana została olimpiada i bieg patrolowy. Są to dwa niemal obowiązkowe punkty na każdym obozie. Podczas olimpiady dzieci i młodzież mierzyli się z zadaniami sprawdzającymi nie tylko ich możliwości sportowe, ale również umiejętność współpracy i wiedzę biblijną. Bieg patrolowy nawiązywał do tematu tegorocznego obozu. Zadania skupiały się wokół słowa Bożego, ale również szeroko rozumianej kultury języka, na którą szczególnie podczas tego obozu zwracano uwagę. Zarówno olimpiada jak i bieg patrolowy są punktami gromadzącymi cały obóz oraz pozwalającymi lepiej zintegrować się młodszym i straszym skautom.

       Letnie obozy są niejako podsumowaniem całorocznej pracy szczepu. W tym roku po raz pierwszy skauci z Mszana zorganizowali dłuższy wyjazd dla swojego szczepu. Zgromadził on przedstawicieli wszystkich grup wiekowych oraz gości z innych parafii. Skautowe życie przypadło im do gustu, więc liczymy, że od września zasilą szeregi szczepu nr 8. Przez dwa dni w Dąbkach gościł również komendant główny Skautów Króla w Polsce hm. Paweł Chwiłkowski z rodziną. Pobyt w Dąbkach był okazją do zdobycia nowych doświadczeń i pogłębienia relacji w szczepie. Najważniejszym celem była jednak odnowa przyjaźni z Panem Bogiem i o nią usilnie wszyscy się starali.  

Komentarze