Programy współpracy

Obóz zimowy Okręgu Południowego SK (Załęcze Wielkie 2018)
         W dniach 27-30.12.2018 odbył się obóz zimowy Okręgu Południowego Skautów Króla. Podczas pobytu w gościnnym ośrodku ZHP "Nadwarciański Gród" w Załęczu Wielkim towarzyszyło nam hasło "Misja w mocy Ducha Świętego". Pod komendą druhny pwd Ani Różańskiej skauci ze szczepów SK2 i SK4 w Gliwicach, SK6 w Świerklańcu oraz szczepu na próbie w Tarnowie świetnie się bawili. Komendantkę dzielnie wspierała Groźna Oboźna dh Magda, i cała gromada kadry młodszej i starszej.
       Olimpiada i bieg patrolowy to stałe elementy każdego obozu SK. Podobnie jest z codziennym apelem, rozważaniem Pisma Św. oraz uwielbieniem. Tak samo było w Załęczu - wersety mówiące o postaciach ze Starego i Nowego Testamentu, posłanych i wspieranych przez Boga podczas swojej misji, towarzyszyły skautom od porannego apelu aż po wieczorne uwielbienie z katechezą. Te same postacie - Mojżesza, Jonasza i Piotra - skauci spotkali na trasie biegu patrolowego. W międzyczasie chłopcy i dziewczęta pod czujnym okiem instruktorów tworzyli świeczniki z drewna, szyszek i gałęzi, wypalali wzory na deseczkach, ozdabiali pudełka techniką decoupage a nawet produkowali skarpetkowce - stwory ze skarpetek wypełnionych ryżem. Nie zabrakło podchodów i skradania się w lesie, a zagubiona przez dh Mateusza, i odnaleziona w ciemności przez zastęp Szybkich Sów krótkofalówka doczekała się nawet piosenki śpiewanej na apelu.
      W zabawie nie przeszkodziło nam zimno ani deszcz, a gdy wyjeżdżaliśmy wielu skautom i członkom kadry towarzyszyło uczucie zbyt krótkiego czasu spędzonego wspólnie na skautowych aktywnościach.
pwd Mateusz Nowak

Komentarze